دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان لورنس و جردن با روایی و پایایی

به وب سایت دانلود و دریافت فایل های درسی آموزشی خوش آمدید اکنون مشخصات فایل دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان لورنس و جردن با روایی و پایاییرا مشاهده می نمایید
دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان لورنس و جردن با روایی و پایایی|42081885|tr|پرسشنامه انگیزش شغلی,پرسشنامه انگیزش شغلی لورنس ,پرسشنامه سنجش انگیزش کارکنان,پرسشنامه انگیزش شغلی معلمان,پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان,دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی,پرسشنامه انگیزش شغلی لورنس و جردن,دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان,دانلود پرسشنامه انگیزش شغلی معلمان

با تفسیر و نمره گذاری


مشخصات فایل
تعداد صفحات62حجم30/708 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل
تفسیر پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان لورنس و جردن

به منظور اندازه گیری سطح انگیزش کارکنان شهرداری شاهرود از پرسشنامه استاندارد لورنس و جردن که در کتاب پژوهشنامه مدیریت دکتر مقیمی جلد دوم معرفی شده است، استفاده شده است. که بر اساس طیف لیکرت پنج گزینه ای طراحی شده است.


بررسی روایی و پایایی پرسشنامه انگیزش شغلی کارکنان لورنس و جردن

روایی
مقصود از روایی آن است که آیا ابزار اندازه گیری می تواند خصیصه و ویژگی که ابزار برای آن طراحی شده است را اندازه گیری کند یا خیر ؟ (خاکی، 1389: 244). روایی به این معنی است که چگونه می توانیم اطمینان یابیم که ابزار جمع آوری داده ها واقعاً به اندازه گیری مفهوم مورد نظر مورد نظر پرداخته و چیز دیگری را اندازه گیری نکرده است. به عبارت دیگر آیا ابزار سنجش توانسته است خصوصیتی را که قصد سنجش آن را داشته است بسنجد یا خیر.(سرمد،172: 1385) موضوع روایی از آن جهت اهمیت دارد که اندازه گیری های نامناسب و ناکافی می تواند هر پژوهش علمی را بی ارزش و ناروا سازد(خاکی، 1389: 244).


چون در این تحقیق مهم ترین ابزار جمع آوری اطلاعات و اندازه گیری متغیرها پرسشنامه است، روایی پرسشنامه از اهمیت خاصی برخورداد است. طرح پرسشها یا عباراتی که ابهام را به حداقل ممکن برساند شرط اساسی برای روایی پرسشنامه است.(اورمزدی، 122: 1386)بنابراین برای افزایش روایی ابزار پژوهش در این تحقیق ابتدا ادبیات موضوع از طریق مطالعات کتابخانه ای از جمله پایان نامه ها و مقالات و کتب مختلف بررسی گردید و پس از انجام مصاحبه با مدیران و خبرگان، متغیرهای تحقیق شناسایی و بر اساس آنها پرسش نامه تهیه گردید. بعد از تهیه پرسشنامه اولیه با اساتید راهنما و مشاور مشورت گردید و اصلاحاتی در آنها صورت گرفت.

پایايی
یکی از مهمترین ویژگی های ابزار اندازه گیری که در این تحقیق مهم ترین آن پرسشنامه است، پایایی آن است. پایایی یک سنجه، ثبات و سازگاری مفهوم مورد سنجش را نشان می دهد و به ارزیابی درستی و خوب بودن یک سنجش کمک می کند. (دانایی فرد، 316: 1383). مقصود از پایایی آن است که اگر ابزار اندازه گیری را در یک فاصله زمانی کوتاه چندین بار و به گروه واحدی از افراد بدهیم، نتایج حاصل نزدیک به هم باشد(خاکی، 1389: 245)مفهوم یاد شده با این سر و کار دارد که ابزار اندازه گیری تا چه حد در شرایط یکسان نتایج یکسان را به دست می دهد. برای محاسبه ضریب قابلیت پایایی، شیوه های مختلفی به کار برده می شود که رایج ترین آنها روش آلفای کرانباخ است. این روش برای محاسبه هماهنگی درونی ابزار اندازی گیری بکارمی رود. برای محاسبه صریب آلفای کرونباخ ابتدا باید واریانس نمره های هر زیر مجموعه های پرسشنامه و واریانس کل را محاسبه کرد. سپس با استفاده از فرمول زیر مقدار ضریب آلفا را محاسبه کرد. (سرمد ، 1385: 169)

قابل ذکر است ضریب آلفای کمتر از 0.6 عموماً ضعیف تلقی می شود و پایایی 0.7قابل قبول است و بالاتر از 0.8 خوب قلمداد می شود. البته هر چه ضریب پایایی به یک نزدیک تر باشد، بهتر است.( دانایی فرد، 489: 1383). ضریب آلفای کرونباخ پرسشنامه ها به کمک نرم افزار SPSS اندازه گیری می شود.یک آزمون زمانی دارای پایایی است که نمره های مشاهده و نمره های واقعی آن دارای همبستگی بالایی باشند .( دانایی فرد، 293: 1383) بررسی پایایی پرسشنامه عملکرد شعلی می باشد بر اساس آلفای کرونباخ انجام شده است و نشان می دهد پرسش نامه که دارای 22 سوال بوده است، دارای آلفای کرونباخ در سطح 82 %، از سطح پایایی خوبی برخوردار است. در جدول زیر خروجی نرم افزار SPSS برای بررسی پایایی نشان داده شده است.

جدول(3-3): آلفای کرونباخ پرسشنامه انگیزش شغلی
Cronbach's Alpha N of Items
.82 22


"

مطالب دیگر:
📌دانلود جزوه ی قراردادهای اجرایی در پروژه های عمرانی pdf📌کتاب صوتی اعتماد به نفس نوشته باربارا دی آنجلیس📌دانلود مجموعه کتابهای آموزش کسب درآمد اینترنتی (روشهای مختلف کسب و کار اینترنتی)📌بسته کامل آموزش روشهای کسب درآمد و موفقیت فقط با 2 هزار تومان📌پیشنیه تحقیقات مسجد📌تحقیق در مورد نظریه های کارل مارکس📌پکیج کسب درآمد📌پاورپوینت روش های یاددهی، یادگیری ریاضیات در مقطع ابتدایی📌پاورپوینت درس ساختمان داده ها به زبان سی مخصوص دانشجویان کامپیوتر📌کسب درآمد اینترنتی ماهیانه بالای 9 میلیون📌پاورپوینت درس شیوه ارائه مطالب علمی و فنی، روحانی رانکوهی📌پاورپوینت صوتی آشنایی با سوره های قرآن کریم پایه هشتم📌پاورپوینت طرح توجیهی کارگاه تولیدی بیسکوئیت ساده، میشکا و نان و شیرینی📌اسکریپت فروش فایل📌پاورپوینت طرح توجیهی احداث و راه اندازی مهد کودک📌پاورپوینت درباره کتاب 300 اصل در مدیریت اسلامی محسن قرائتی📌پاورپوینت دانش آموزی درباره معرفی انواع مشاغل📌پاورپوینت درس 14 مطالعات اجتماعی پایه هشتم، میراث فرهنگی ایران در عصر سلجوقی📌پاورپوینت نظرات و دیدگاههای دانشمندان غربی درباره قرآن کریم📌فیلم های رد رومی و دارک ورب (redroom)📌بیش از 300 نمونه سوال ششم ابتدایی به صورت وورد و pdf📌پك گدينگ 504 ويژه آزمون كارشناسي ارشد📌کسب درآمد از اینترنت به شیوه مردم اروپا ولاکچری های تهران100٪تضمینی وتست شده📌کسب در آمد از اینترنت تا روزی 2 میلیون تومان ، کاملا واقعی و تست شده📌پکیج رباتهای اتوماتیک هوشمند و برنامه اکسل بازی انفجار